Válka teprve začíná. Scénáře pro 21. století (Alain Bauer, Xavier Raufer)

160,00  včetně 21% DPH

Popis

Válka teprve začíná. Scénáře pro 21. století

Alain Bauer, Xavier Raufer

Alain Bauer, Xavier Raufer, renomovaní specialisté na terorismus, organizovaný zločin a otázky bezpečnosti, sledovali ve svých studiích už před padesáti lety řadu atentátů a teroristických akcí, které signalizovaly, že se začíná vynořovat nový terorismus, nekonečně hrozivější, divočejší a chaotičtější, než byl jeho předchůdce v dobách studené války. Ale až do 11. září 2001 nepovažoval západní svět stále početnější a brutálnější teroristické útoky za vážnou hrozbu. Až útok na World Trade Center a Pentagon – samotné centrum bezkonkurenčně nejlepšího informačního a obranného systému na světě – vyvolal šok – největší počet lidských obětí, totální selhání zpravodajských služeb, bezmoc nevyspělejších vojenských technologií, obavy z budoucnosti.

Publikace je zasvěceným pohledem na svět terorismu na počátku 21. století. Podává detailní rozbor „citlivých“ oblastí světa nebezpečných teroristických sítí, hnutí, sekt, jejich jasných, nejasných i zcela iracionálních motivací, v neposlední řadě i pozadí jejich financování.

Autoři se pokoušejí dát odpověď na otázku, kterou si začal klást zejména západní svět po 11. září: Jaké jsou perspektivy globalizovaného světa jak z hlediska nebezpečí teroristických hrozeb, tak jejich předcházení a účinné obrany proti nim?

Alain Bauer přednáší na pařížské Sorbonně, vede výuku francouzského Národního četnictva a je poradcem francouzských bezpečnostních služeb s mezinárodním působením.

Xavier Raufer je ředitelem Výzkumu současných kriminálně strategických ohrožení při pařížské Sorbonně, řídí semináře na College Interarmèes de Défence o nevojenských strategických hrozbách.

Z francouzského originálu La Guerre ne fait que commencer vydaného nakladatelstvím JC Lattès přeložila Růžena Steklačová.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Vázaná
Vydání:           1. Praha 2004

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 390 g
Rozměry 150 × 205 mm