Drogy, peníze a zbraně (Alain Labrousse)

60,00  včetně 21% DPH

Popis

Drogy, peníze a zbraně

Alain Labrousse

Alain Labrousse, známý četnými pracemi k drogové problematice, mapuje cesty, křižovatky a bašty obchodu s drogami, zejména producentské státy tzv. Zlatého trojúhelníku, Zlatého půlměsíce a Latinské Ameriky, které jsou dnes domovem nejsilnějších zločineckých organizací a zároveň centry praní špinavých peněz. Stanoví vzájemnou souvislost mezi drogami, penězi a obchodem se zbraněmi v celosvětovém měřítku a demonstruje, jakým způsobem ohrožuje obchod s drogami společenské instituce a ekonomiku. Osvětluje rovněž  mnohdy dosud vědomě opomíjené aspekty této otázky a dokazuje, že přestože USA a evropské státy mobilizují své síly k „válce proto drogám“, zavírají rovněž často oči v případech, jsou-li ve hře jejich zájmy.

Labroussova kniha, která je skvělým příkladem kvalitní investigativní publicistiky, je určena policii, institucím řešícím drogovou problematiku, ale i širší veřejnosti.

Z francouzského originálu La drogue, l’argent et les armes vydaného nakladatelstvím Arthème Fayard přeložila Věra Skuláková.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Brožovaná
Vydání:           1. Praha 1998

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 610 g
Rozměry 142 × 205 mm