Evropa v černých košilích (Pierre Milza)

264,00  včetně 21% DPH

Popis

Evropa v černých košilích

pierre milza

Ať už se krajní pravice – xenofobní či otevřeně antisemitská a rasistická – projevuje ve své populistické či fašizující variantě, představuje od Itálie po Ukrajinu, od Francie po Dánsko, od Rakouska po Belgii a od Nizozemska po Skandinávii (včetně všech postkomunistických zemí) trvalou danost evropského poválečného politického i sociálního života. K zachycení vývoje těchto ideových proudů, politických stran a hnutí i akčních skupin v tak dlouhém časovém úseku (od roku 1945 až do současnosti) a na tak rozlehlém prostoru (celého kontinentu) je zapotřebí pohledu erudovaného historika a v tomto případě není povolanějšího odborníka nad Pierra Milzu, jehož úctyhodné bádání vrhá překvapivé světlo na naši nedávnou minulost a nutí nás k zamyšlení nad naší budoucností.

Autor knihy, Pierre Milza je profesorem na Institutu politických studií v Paříži a emeritním ředitelem Centra pro dějiny Evropy 20. století (CHEVS/FNSP) a podstatnou část svých prací (vydal celkem 13 monografií) věnoval studiu fašismu a nacismu.

 

Z francouzského originálu L’Europe en chemise noir vydaného nakladatelstvím Librairie Arthème Fayard. Přeložil Pavel Starý.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Vázaná
Vydání:           1. Praha 2005

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 695 g
Rozměry 112 × 205 mm