SPIKNUTÍ. Názory a teorie (Daniel Pipes)

176,00  včetně 21% DPH

Popis

SPIKNUTÍ. Názory a teorie

daniel pipes

× Skoro třetina Afroameričanů věří, že AIDS na ně úmyslně poslali bílí, a téměř dvě třetiny jsou přesvědčeny, že drogy pro jejich komunitu záměrně obstarává vláda.

× I když byla vyvrácena informace ze San José Mercury News, že crack do Los Angeles posílala ve velkém CIA, lidé jí nepřestali věřit. Věřili jí dokonce tím více, čím energičtěji ji média a vláda popíraly.

× Údajnou havárii UFO v Roswellu ve státě Nové Mexico v roce 1947 vyšetřovaly americké letecké síly pod názvem Operace Majestic 12. Přesvědčení  o havarovaném UFO stále roste při příležitosti padesátého výročí se objevily výrazné titulky na předních stranách novin.

× Ve svém bestselleru The New Word Order (Nový světový řád) varuje Pat Robertson před „tajnou a těsně stmelenou klikou, která nepřipravuje nic menšího než nový světový řád pro lidskou rasu pod nadvládou Lucifera a jeho stoupenců“.

× Údajní konspirátoři na nejvyšších postech federální vlády  byli ústředním tématem prezidentské kampaně Rosse Perota v roce 1992, při níž získal hlasy devatenácti procent voličů.

× Více než polovina obyvatel je přesvědčena o tom, že zavraždění J.F. Kennedyho bylo výsledkem spiknutí. Na šest milionů lidí navštěvuje každoročně místo činu.

Z anglického originálu Conspiracy vydaného nakladatelstvím The Free Press, a Division of Simon & Schuster přeložila Daria Dvořáková.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Vázaná
Vydání:           1. Praha 2003

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 490 g
Rozměry 148 × 205 mm