Genocidy XX. století (Yves Ternon)

105,00  včetně 21% DPH

Popis

Genocidy XX. století

Yves Ternon

Kniha, jejímž ústředním tématem je nejkrutější a nejhanebnější zločin našeho století – genocida (plánovaná státem a realizovaná pod jeho kontrolou okruhem „vykonavatelů“ v indiferentním prostředí naší průmyslové civilizace), je nepostradatelnou příručkou, v níž lze nalézt souhrnné a utříděné informace o genocidách (a genocidním masakrech) XX. století – počínaje arménskou a konče sotva doznívající genocidou v Bosně. Těžiště výkladu je samozřejmě genocida židovská a hekatomby stalinistického režimu v SSSR, ale patřičná pozornost je věnována i nedávným kambodžským či současným africkým masakrům a zmapovány jsou rovněž genocidní projevy v dějinách lidstva před rokem 1900.

Ternonova studie je hlubokou obecnou úvahou o hromadných vraždách ze zorného úhlu historie, právní vědy, politologie i etiky a zároveň mementem a snahou po hledání cest, jak podobným pohromám – dík aktivním zásahům mezinárodního společenství – v budoucnu zabránit.

 

Z francouzského originálu L’État Criminel. Les Génocides au XX. siècle vydaného nakladatelstvím Seuil. Přeložila Věra Skaláková.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Brožovaná
Vydání:           1. Praha 1997

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 425 g
Rozměry 142 × 200 mm