Spící citadela. Selhání americké špionáže (Jean Guisnel)

165,00  včetně 21% DPH

Popis

Spící citadela. Selhání americké špionáže

jean guisnel

Nejzávažnější teroristický čin v dějinách – 11. září 2001 – obohatil rovněž neuvěřitelnou skutečnost: Americká zpravodajská služba se všemi svými 13 agenturami a ročním rozpočtem 30 miliard amerických dolarů nedovedla předejít těmto vražedným operacím. Jak k tomuto debaklu mohlo dojít? Proč nebyl nikdo pohnán k odpovědnosti? A především k čemu jsou vůbec všichni ti špioni, když nedovedou ochránit vlastní zem? Neboť ještě neuvěřitelnější je, že nešlo o první neúspěch. Lze ho tedy analyzovat jen s přihlédnutím k tomu, co předcházelo, a pokusit se pochopit, co se v těchto tajných službách odehrávalo od skončení studené války. Toto dosud nezveřejněné šetření je jakousi bilancí současného stavu americké špionáže a vysvětluje, proč se bude ze svého nezdaru jen obtížně vzpamatovávat.

Autor, Jean Guisnel, je novinář píšící pro magazín Le Point a specialista na otázky obrany a zpravodajských služeb. Napsal řadu knih s touto tematikou a za dvě z nich obdržel prestižní ceny (France – Amérique, 1999 a Livre Politique, 2000)

Z francouzského originálu La citadelle endormie. Faillite de l’espionnage américain vydaného nakladatelstvím Librairie Arthème Fayard přeložil Pavel Starý.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Vázaná
Vydání:           1. Praha 2003

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 390 g
Rozměry 150 × 205 mm