Operace Eichmann. Co se skutečně událo (Zvia Aharoni a Wilhelm Dietl)

176,00  včetně 21% DPH

Popis

Operace Eichmann. Co se skutečně událo

zvi aharoni a wilhelm dietl

Operace Eichmann byla popsána už v řadě knih, různými lidmi a z různých úhlů pohledu. Všechna dosavadní líčení však měla jedu vadu: Autoři nedokázali podat objektivní a detailní popis skutečného průběhu událostí.

Této knize se to podařilo. Důvod je prostý: Zvi Aharoni byl od samého začátku v operaci Eichmann nejdůležitější postavou. Strávil v Argentině mnoho týdnů, aniž by ztratil naději a aniž by se odchýlil od svého cíle – dokud ho nebylo dosaženo… S nekonečnou trpělivostí a svědomitosti shromažďoval všechna fakta a zaznamenával všechny stopy, jež umožnily, aby byl Eichmann nakonec polapen. Aharoni, tento „ostřílený kozák“ Mosadu, byl pověřen touto operací od samého počátku, zúčastnil se všech fází hledání a identifikace a posléze byl členem skupiny, která Eichmanna v Buenos Aires zajala a dopravila do Izraele. Bez Zvi Aharoniho a jeho přátel bychom to nikdy nedokázali.

Z německého originálu Der Jäger Operation Eichmann. Was wirklich geschah vydaného nakladatelstvím Deutche Verlags-Anstalt GmbH přeložila Eva Pátková.

Nakladatel:   Themis
Vazba:             Vázaná
Vydání:           1. Praha 2002

Další retro knihy si můžete vybrat zde

Další informace

Hmotnost 430 g
Rozměry 150 × 205 mm